Mesi on oliiviõli ja piima järel kolmas võltsituim toiduaine maailmas. Seetõttu on aina olulisem, et mee müük toimuks täielikult läbinähtava tarneahelaga.

Pakume oma e-poes ainult täieliku jälgitavusega eesti mett parimatelt meetootjatelt.

Kaasatud mesinike tootmisstandardid on väga olulised – jälgime, et mesi oleks küps, sõelutud, selitatud ja ehtne.

Kõik meepurgid on varustatud QR koodiga ja lingiga meie kodulehele. Siin on võimalik vaadata, kust konkreetne mesi täpselt pärineb, milline mesinik on selle taga ning millised taimed just selle piirkonna meele oma maitse annavad. Selleks sisesta soetatud mee „parim enne“ kuupäev meie lehe otsingu kasti.

Kõikide mesinikega on saad tutvuda meie kodulehel ka eraldi – kes nad on, miks just selle ala valinud, kus ja kuidas oma mett toodavad (täiendame seda infot vastavalt hooajale).

Mee müük

Nektar mesi 600g

Koostis: 100% Eesti mesi
Toiteväärtus: (100g kohta)
Energia: 1380 kJ / 325 kcal
Rasvad: 0 g (millest küllastunud rasvhapped: 0 g)
Süsivesikud: 80,8 g (millest suhkur: 80,8 g)
Valgud: 0,5 g
Sool: 0,01 g

Vaata e-poodi

 

Nektar mesi kreemine 600g

Koostis: 100% Eesti kreemine mesi
Toiteväärtus: (100g kohta)
Energia: 1380 kJ / 325 kcal
Rasvad: 0 g (millest küllastunud rasvhapped: 0 g)
Süsivesikud: 80,8 g (millest suhkur: 80,8 g)
Valgud: 0,5 g
Sool: 0,01 g 

Vaata e-poodi

Kreemja mee omadused on samad, mis värskel või kristalliseerunud meel.

Sellise tulemuse saavutamiseks segatakse mitme nädala jooksul perioodiliselt mehaaniliselt mett kristalliseerumise protsessi ajal. Nii ei moodusta tekkiv kristalliline struktuur tugevaid sidemeid ja pikki ahelaid, tänu millele jääb mesi mõnusasti pehme ja mugav tarbida.

Kuidas me tagame jälgitavuse

Meie mesi ei ole kunagi anonüümne ega juhtunud meie NEKTARi purki kuskilt mujalt kui meie mesinik-koostööpartneritelt. Ainult nii on võimalik meie kliendil teada, kes on mee tootnud ning kus ja milline on olnud mee korjeala. Igasse NEKTARi purki jõudnud mee osas on peetud detailset arvestust nii mesiniku kui tema mee osas, igal pakendatud tootel on oma partii number, mis viib tagasi mesinikuni ning konkreetse mee vurritamise ja pakendamise ajani.

Oma koostööpartnereid valime hoolikalt, tunneme neid pikka aega isiklikult ning teame nende oskusi ja kogemusi meetootjatena. Kõik meie tootjad on investeerinud hoolikalt meekäitlusesse, et vastata toidukäitluse nõuetele ning Eesti Kutseliste Mesinike Ühingu liikmetena vastab nende mesindustegevus ka mesinduse hea tava nõuetele.

NEKTARi purkidesse jõuab mesi Väike-Maarjas, kuhu see tuuakse mesinike poolt suurtes meevaatides/ämbrites ning kus see pakendatakse sobivasse NEKTARi jaepakendisse. Ühtne kaubamärk koos toote jälgitavuse lahendusega võimaldab eri meetootjatel teha koostööd mee turustamises, samas pakkuda tarbijale teadmist mee tootnud konkreetsest mesinikust, garanteerides nii tarbija jaoks toote ehtsa kohaliku sisu.

Täiendame oma kodulehte pidevalt lugudega, mis on seotud NEKTARi toodete tootmisega, koostööpartnerist mesinike ja nende mee kirjeldustega.

Kui lugejal ja NEKTARi mee ostjal tekib ettepanekuid, mis NEKTARi toodete kohta veel täiendavalt infona pakkuda ja kuidas tooteid arendada, on kõik mõtted teretulnud e-posti aadressil info@honestnektar.eu.